Використання препарату EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС) при вирощуванні КАВУНУ
Биопрепарат EKOprop - полное описание и технология. Биологические средства защиты растений, биоудобрения, бактериально-грибковые смеси, ревиталайзеры (восстановители) грунта
Біопрепарат EKOseed CEREALS - повний опис та технологія. Біологічні засобу захисту рослин, біодобрива, бактеріально-грибкові суміші, ревіталайзери (відновлювачи) грунту
Використання препарату EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС) при вирощуванні РОЗСАДИ У ТЕПЛИЦЯХ
Інокуляція садженців горіху препаратом EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС)
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
Рекомендації по використанню препарату EKOСІД 3ЕРНОВІ (EKOSEED Cereals)
при вирощуванні КАВУНУ
1. Перед використанням препарат завжди активується наступним чином:
- Препарат змішується з кількістю води у співвідношенні 1 кг до 3 -5 літрів води. Суміш має нагадувати рідкий чи дуже рідкий кефір. Дуже важлива якість води. Вода має бути з наступними показникам:
- Ес бажано на вище 1 -1,5, бажано менше (дніпровська вода підходить)
- Температура + 28 градусів Цельсію оптимальна (при такій температурі розвиток процесів найшвидший) - можливо від 16 до 30 градусів
- рН води має бути в рамках 5,5-8,5. Оптимально рівень реакції 6,5-7,5. Але і при рівні реакції 8,5 (рН дніпровської води із каналу для поливу) теж буде нормальний розвиток процесів активації. Найнижчий рівень рН води, який дозволяється є 5,5. Але все ж бажано більше 6.
- перемішування суміші та наявність кисню у воді дуже важливо – треба його достатня кількість. Тому треба забезпечити регулярне інтенсивне перемішування суміші та подавати (при можливості) повітря через трубку на низ баку з сумішшю
- таким чином суміш після розведення витримується 5-8 годин до використання. При обробці по листу суміш витримується 7-8 годин до використання.
2. Використання при вирощуванні розсади кавуну. Якщо є можливість, завжди рекомендується з самого початку інокулювати насіння перед посівом дивіться повну технологію - там є розділ по інокуляції). Після посіву пролити субстрат розчином препарату з розрахунку 2-3 гр (можна 5 гр - не зашкодить) препарату на 1 сотку розсадника. Тобто якщо використовується 1,5-2 літри води на 1 кв м то проливати треба у час, коли субстрат трохи підсохне та кількістю води з препаратом, що вода трохи виходила у дренаж - але не сильно. Після такого поливу залишати розсаду на достатній час для закріплення мікроорганізмів у грунті (зробити цей полив з вечора останнім - до ранку не поливати). Далі поливи з препаратом проводити кожні 7 днів із такого самого розрахунку – 2-3 гр (можна 5 гр) препарату на 1 сотку розсадника або якщо перерахувати на кількість води, що використовується для поливу:
Якщо на 1 кв м використовується для поливу касет препаратом 1,5-2 літри води, тоді на 1 сотку розсадника треба взяти 150-200 літрів води і додати в неї попередньо активований препарат у розмірі 5-10 грамів. Можна взяти більше, так як таку кількість важко виміряти. Більша кількість препарату не зашкодить.
Приклад: ми маємо 1 сотку розсадника. Беремо від 3 до 5 гр препарату (бо взяти 1 чи 2 грами дуже важко) і мішаємо ретельно з водою у кількості 30-50 грамів (не більше 100 гр води). Ставимо у місце без прямих сонячних променів з температурою від +18 до + 30 градусів Цельсію. Перемішуємо кожну годину Через 5-8 годин препарат можна використовувати – він активований. Додаємо до розчину воду до загального об’єму 1 літр. Потім в кожні 10 літрів води для поливу (відро) додаємо з отриманого розчину препарату в 1 літр по 50 грамів та ретельно мішаємо. Цією сумішшю поливаємо розсаду.
Використовувати таку схему до самого моменту пересадки розсади на постійне місце вирощування
3. Внесення у зону коріння з поливом у полі здійснюється з моменту пересадки розсади у поле (чи висіву насіння у поле - якщо прямий посів). Поливаємо розчином за схемою з каталогу кожен тиждень усю вегетацію. Внесення фунгіцидів та антибактеріальних препаратів у зону коріння разом чи 10-14 днів після внесення препарату не здійснюється. Нами рекомендується найбільш оптимальна та ефективна за досвідом вирощування схема внесення препарату - внесення з поливом кожного тижня меншими дозами. Доза на одне внесення складає 0,20-0,25 кг на 1 га (це 2-3 грами на 1 сотку) на протязі вегетації. Препарат так само активується перед використанням.
Поливати рекомендується в залежності від грунту наступним чином:
Технологія поливу посівів сумішшю з вже активованим препаратом.
Для правильного використання і відповідно отримання очікуваного ефекту препарату треба додержуватися деяких правил. Перед використанням препарату поливу не має бути приблизно 48 годин при сухій погоді – головне, щоб грунт не був дуже насичений вологою – бажано злегка підсушений.
1. Якщо загально норма поливу складає 60-80 кубів на 1 га (600-800 літрів на сотку), то при поливі, коли вноситься препарат, зменшують норму поливу на 25 відсотків.
2. Також важливо, щоб після поливу, коли було внесений препарат, пройшло ще 48 годин (мінімум 24 години) до наступного поливу (мікроорганізми закріпляються у мікро грудочках грунту та не будуть змиті у нижчі шари).
3. Важливим є момент додавання розчину вже активованого препарату у полив (при крапельному живленні) – початок, середина чи кінець поливу. Все залежить від структури та типу грунтів. На глинистих грунтах та суглинках при загальному часі поливу клітини поля у 4 години, додавати розчин через 30 хвилин після початку поливу. При середній важкості грунтів це роблять після 2 годин поливу. На пісочних та супісочних грунтах додають препарат відповідно за 30 або 45-50 хвилин до кінця поливу