Биопрепарат EKOprop - полное описание и технология. Биологические средства защиты растений, биоудобрения, бактериально-грибковые смеси, ревиталайзеры (восстановители) грунта
Біопрепарат EKOseed CEREALS - повний опис та технологія. Біологічні засобу захисту рослин, біодобрива, бактеріально-грибкові суміші, ревіталайзери (відновлювачи) грунту
Використання препарату EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС) при вирощуванні КАВУНУ
Використання препарату EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС) при вирощуванні РОЗСАДИ У ТЕПЛИЦЯХ
Інокуляція садженців горіху препаратом EKOseed CEREALS (ЕКОсід СЕРЕАЛС)
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
ЕКОпроп (EKOprop) біопрепарат ТИП: Бionpenapaт (суміш бактеріальних та грибкових форм)
ВИРОБНИК: Компанія «ГРІН РАВЕННА», ІТАЛІЯ ФОРМА: Порошок (пакет полімерний фольгований). Стандартна упаковка 10 кг, 1 кг.
Переваги EKOseed Cereals
1 покращує розвиток кореневої системи
2. підвищує енергію насіння і зростання рослин
3. знижує вплив засоленості, посухи і кореневих патологій
4. збільшує вихід і вміст протеїнів зернових
5. містить колорант для диференціації обробленого насіння
6. дозволений до використання в органічному і інтегрованому землеробстві
Відмінність препарату ЕКО проп від ЕКОсід Зернові.
Важливим є розуміти де і як використовувати ці два біологічні препарати - в чому різниця та де кожен з них ьіль ефективен. ОБидва препарати є схожі по дії але склад препаратів відрізняється, що зобумовлює деяку різницю при застосуванні. ЕКОпроп має у своєму складі один з компонентів, який є дуже ефективним проти Ризоктонії (Rhizoctonia solani) та показує кращі результати при обробці рослин по листу (він має кращий лікуючий ефект). ЕКО сід Зернові більш потужно стимулює рослину та працює на попередження хвороб (витіснення патогенів), тобто він працює як чудова профілактика. Але не треба думати, що він не лікує рослини - у достатніх дозах він має дуже сильний (не менше, ніж ЕКОпроп) ефект.
Тобто ми рекомендуємо користуватися ЕКОпроп при боротьбі з можливою Ризоктонією (у коріння та олбробка насінневого матеріалу - включаючі картоплю перед посівом) та обробці по листу при явних проявах хвороб та для профілактики. ЕКОсд використовуємо весь сезон для стимуляції, попередження захворювань та для покращення якості грунту та засвоєння поживних речовин з нього (це виходить само собою при використанні препарату).
Характеристики продукту
Eкoseed Cereals - це органічний продукт для обробки насінного матеріалу, оптимізований для інтенсивних і індустріальних культур (зернові, бобові, соняшник, рапс, овочі, сади, ягідники та інші).Продукт складається з декількох видів грибів і бактерій, необхідних для створення екологіч-ного балансу усередині різосфери.
Також у складі є Мікориза Арбусколярна, яка діє в синергії з ризобактериями для підвищення зростання кореневої системи, асиміляції елементів живлення і збільшують конкуренцію по відношенню до кореневих патогенів.
Продукт є біостимулятором - шляхом виділення Фітогормонів і Гибериліна. У свою чергу ці суб-станції ведуть до розвитку потужної кореневої системи і збільшують рівень доступності фосфо-ру та води.
2. Арбусколярна Мікориза розвиває мережу гіф таким чином роблячи доступним для кореневої елементи живлення, мобілізуючи і транспортуючи прямо в рослину. За рахунок цього механізму збільшується ефективність використання елементів живлення і росте продуктивність культури у бідних грунтах
3. Підвищує ефективність в конкурентній боротьбі з кореневими патогенами - завдяки тому що ризобактерии колонізують різосферу і мають високий рівень конкурентності за рахунок зменшення елементів живлення необхідних для кореневих патогенов.
Зокрема розмноження ризобактерий знижує доступність слизової субстанції необхідної для розвитку кореневих патогенов, а вивільнення сидерофоров (молекул хелатирующих залізо) знижує рівень заліза необхідний для ініціації процесу інфекції
Завдяки цим характеристикам використання EKOseed Cereals дозволяє:
1. Збільшувати врожайність;
2. Підвищує енергію і зростання рослини :
3. Підвищує рівень конкуретности з патогенами.
4. Покращує процеси споживання рослиною органічних і мінеральних добрив.
5. Збільшує рівень протеїнів в зерні.
6. Підвищує якість і рівень поживності пшеничного борошна за рахунок підвищення вмісту фосфору в зерні і мікроелементів.
ІНФОРМАЦІЯ ПО СКЛАДОВИХ ПРЕПАРАТУ (вміст на 1 кг препарату): Micorrize (Gtomus spp.) - 0,5% Арбускулярні мікоризні гриби можуть забезпечити численні переваги для своїх рослинних господарів, включаючи поліпшення поглинання поживних речовин, посухостійкість і стійкість до хвороб. Baciillus amyloliquefaciens - 1,5 x 105 KУO. Цей вид бактерій використовується в сільському господарстві, аквакультурі та гідропоніці для боротьби з кореневими патогенами, такими як Ralstonia solanacearum, Pythium, Rhizoctonia solani, Alternaria tenuissima, Fusarium та інші. Добре покращують кореневу толерантність до сольового стресу. Розглядаються як стимулюючі зростання ризобактерії і мають здатність швидко колонізувати коріння. Streptomyces spp. -1,5 x 105 KУO. Стрептоміцети відомі тим, що з них отримують понад 2/3 всіх природних антибіотиків. Вони продукують речовини, що пригнічують розвиток патогенних бактерій та деяких шкідників (як нематода) у грунті. Pseudomonаs proradix - 1,98 x 109 KУO, Рseudomonas trivialis - 0,90 x 109 KУO. Відносяться до классу бактерій, що сприяють розвитку рослин і є типовими представниками ризосфери. Pseudomonas spp. Відрізняються такими рисам, як швидка та активна колонізації коренів рослин, вироблення осмолітів, полісахаридів і фітогормонів, специфічних ферментів, корисних для рослин. Вони стимулюють підвищену адаптацію рослин до стресу, підвищують резистентність до хвороб та позитивно взаємодіють з іншими мікроорганізмами ризосфери. Trichoderma harzianum - 1,5 x 105 KУO. Trichoderma harzianum - це грибок, який використовується як фунгіцид. Застосовується для позакореневого застосування, обробки насіння та обробки ґрунту для придушення різних захворювань, що викликають грибкові патогени. Біотехнологічні продукти на базі цього грибка можуть бути корисні для лікування Botrytis, Fusarium і Penicillium sp та інших патогенів. Цей тип тріходерми має численні механізми як для нападу на інши гриби, так і для покращення росту рослин і розвитку коренів. ЗАСТОСУВАННЯ: Обробка насіння зернових та інших культур (овочевих, технічних) перед посівом (інокуляція). Внесення в грунт в зону коренів (овочеві, плодові, ягідні, зернові та технічні культури). Оприскування по вегетуючим рослинам (овочеві, плодові, ягідні, зернові та технічні культури), вирощування розсади (по рослині та у коріння).
ДІЯ: При обробці насіння препаратом бактерії та грибки, які входять до його складу, проростають у грунті та створюють сприятливе ризосферне оточення для розвитку рослини та її коріння. Вони запобігають розвитку патогенних мікроорганізмів, роблять більш ефективним засвоєння споживних речовин з грунту та виділяють фітогормони, які сприяють активному та збалансованому розвитку рослини. Всі складові препарату є природними частинами натуральної грунтової різосфери та завдяки високій концентрації їх у препараті та тому, що вони вибрані з найактивних рас бактерій та грибків, це дозволяє отримати суттєве покращення результату від вирощування культури. Такий самий результат (але більш виражений) ми отримуємо при внесенні у кореневу зону вегетуючої рослини чи оприскуванні по листу. Активація препарату ЕКОсід СЕРЕАЛС. Перед використанням препарату треба його активувати. У складі препарату знаходиться активатор, тому нічого додавати не треба. Перед використанням препарату (внесення у поливну воду чи обробку насіння) треба зробити наступні процедури:
1. Препарат змішується з кількістю води у співвідношенні 1 кг до 5-6 літрів води. Суміш має нагадувати рідкий чи дуже рідкий кефір.
2. Дуже важлива якість води. Вода має бути з наступними показникам:
- Ес бажано на вище 1 -1,5, бажано менше (дніпровська вода підходить)
- Температура + 28 градусів Цельсію оптимальна (при такій температурі розвиток процесів найшвидший) - можливо від 16 до 30 градусів
- рН води має бути в рамках 5,5-8,5. Оптимально рівень реакції 6,5-7,5. Але і при рівні реакції 8,5 (рН дніпровської води із каналу для поливу) теж буде нормальний розвиток процесів активації. Найнижчий рівень рН води, який дозволяється є 5,5. Але все ж бажано більше 6.
- перемішування суміші та наявність кисню у воді дуже важливо – треба його достатня кількість. Тому треба забезпечити регулярне інтенсивне перемішування суміші та подавати (при можливості) повітря через трубку на низ баку з сумішшю
- таким чином суміш після розведення витримується 5-8 годин до використання. При обробці по листу суміш витримується 7-8 годин до використання.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВНЕСЕННЮ: Для кожної культури даються окремі рекомендації, але загально обробка насіння перед посівом здійснюється не пізніше ніж за 24 години до висіву. Інокуляція здійснюється дозою 100-200 гр препарату на 100 кг насіння (залежить від розміру насіння). Можливо застосування разом с інсектицидами та не рекомендується разом з фунгіцидами.
Внесення у зону коріння з поливом здійснюється з моменту, коли температура грунту сягає 8-10 градусів, та загалом від 2-3 рази за сезон (залежить від типу культури, сезону вирощування, мети внесення, типу поливу) до внесення кожні 7 днів для підтримання належної концентрації бактеріально-грибкових культур у грунті.
ВНЕСЕННЯ КОЖЕН ТИЖДЕНЬ МЕНШИМИ ДОЗАМИ Є НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНИМ ТА РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ НАМИ ЯК БАЗОВИЙ МЕТОД.
Внесення фунгіцидів та антибактеріальних препаратів у зону коріння разом чи 10-14 днів після внесення препарату не здійснюється. Загальна доза 0,5-1 кг на 1 га за одне внесення (максимальна 2 кг препарату на гектар за одне внесення). При внесенні кожного тижня (що нами рекомендується та є більш ефективним за досвідом вирощування) доза складає 0,20-0,25 кг на га на протязі вегетації.
При обробці рослин по листу застосовується та сама доза (0,5-1 кг) та також не використовуються фунгіциди та антибактеріальні препарати (10-14 днів після та за якийсь час до, щоб не було пригнічення дії препарату). Обробки проводяться через кожні 7-14 днів – в залежності від ступеня ризику та активності патогенів. Обробка проводиться тільки на ніч – після заходу сонця або максимум за пів години до заходу.
Використання при вирощуванні розсади.
Рекомендується з самого початку інокулювати насіння перед посівом. Після посіву пролити субстрат розчином препарату з розрахунку до 10-20 гр (можна і 30-40 гр - не зашкодить) препарату на 1 сотку розсадника. Тобто якщо використовується 1,5-2 літри води на 1 кв м то на сотку ми використаємо до 200 літрів розчину.
Проливати треба у час, коли субстрат трохи підсохне та кількістю води з препаратом, що вода трохи виходила у дренаж - але не сильно. Після такого поливу залишати розсаду на достатній час для закріплення мікроорганізмів у грунті (зробити цей полив з вечора останнім - до ранку не поливати). Далі поливи з препаратом проводити кожні 7 днів із такого самого розрахунку – 20-30 гр препарату на 1 сотку розсадника або якщо перерахувати на кількість води, що використовується для поливу:
Якщо на 1 кв м використовується для поливу касет препаратом 1,5-2 літри води, тоді на 1 сотку розсадника треба взяти 150-200 літрів води і додати в неї попередньо активований препарат у розмірі до 20-30 грамів на 1 сотку. Можна взяти більше, так як таку кількість важко виміряти. Більша кількість препарату не зашкодить.
Приклад: ми маємо 1 сотку розсадника. Беремо від 20 до 30 гр препарату і мішаємо ретельно з водою у кількості 200-300 грамів. Ставимо у місце без прямих сонячних променів з температурою від +18 до + 30 градусів Цельсію. Перемішуємо кожну годину Через 5-8 годин препарат можна використовувати – він активований. Додаємо до розчину воду до загального об’єму 1 літр. Потім в кожні 10 літрів води для поливу (відро) додаємо з отриманого розчину препарату в 1 літр по 50 грамів та ретельно мішаємо. Цією сумішшю поливаємо розсаду.
Використовувати таку схему до самого моменту пересадки розсади на постійне місце вирощування
Технологія поливу посівів та обробки по листу сумішшю з вже активованим препаратом.
Для правильного використання і відповідно отримання очікуваного ефекту препарату треба додержуватися деяких правил. Перед використанням препарату поливу не має бути приблизно 48 годин при сухій погоді – головне, щоб грунт не був дуже насичений вологою – бажано злегка підсушений.
1. Якщо загально норма поливу складає 60-80 кубів на 1 га (600-800 літрів на сотку), то при поливі, коли вноситься препарат, зменшують норму поливу на 25 відсотків.
2. Також важливо, щоб після поливу, коли було внесений препарат, пройшло ще 48 годин (мінімум 24 години) до наступного поливу (мікроорганізми закріпляються у мікро грудочках грунту та не будуть змиті у нижчі шари).
3. Важливим є момент додавання розчину у полив (при крапельному живленні) – початок, середина чи кінець поливу. Все залежить від структури та типу грунтів. На глинистих грунтах та суглинках при загальному часі поливу клітини поля у 4 години, додавати розчин через 30 хвилин після початку поливу. При середній важкості грунтів це роблять після 2 годин поливу. На пісочних та супісочних грунтах додають препарат відповідно за 30 або 45-50 хвилин до кінця поливу
4. При ОБРОБЦІ ПО ЛИСТУ використовують дозу 0,25-1 кг препарату (в залежності від намірів та стану рослини та розвитку хвороби чи використання для контроля захворювань) на 1 га посівів з виливом 300-500 літрів. Бажано використовувати оприскувачі з вентиляторами та маленьку краплю - тоді препарат потрапить і на нижню сторону листів. Повторюють обробку за 7-10 днів.
Внесення у зону коріння з поливом у теплицях здійснюється з моменту пересадки розсади. Поливаємо розчином за схемою з каталогу кожен тиждень усю вегетацію. Внесення фунгіцидів та антибактеріальних препаратів у зону коріння разом чи 10-14 днів після внесення препарату не здійснюється..Нами рекомендується найбільш оптимальна та ефективна за досвідом вирощування схема внесення препарату - кожного тижня меншими дозами. Доза на одне внесення складає 0,20-0,25 кг на 1 га (це 2-3 грами на 1 сотку) на протязі вегетації. Препарат так само активується перед використанням.
Приклад: ми маємо 3 сотки теплиці. Беремо 10-15 гр препарату і мішаємо ретельно з водою у кількості 100 грамів. Ставимо у місце без прямих сонячних променів з температурою від +18 до + 30 градусів Цельсію. Перемішуємо кожну годину Через 5-8 годин препарат можна використовувати – він активований. Додаємо до розчину воду до загального об’єму 1 літр. Цей об’єм рівномірно розподіляємо з водою для поливу на 3 сотки. Використовувати таку схему до кінця вегетації.
Технологія обробки насіння перед посівом вже активованим препаратом
Спочатку препарат активується вище зазначеним способом (5-8 годин ). Після цього до розчину з активованим препаратом додається така кількість води, щоб загальна пропорція складала 1 кг препарату на 8-10 літрів води (мінімум 8 максимум 10 літрів води). Суміш має бути дуже добре перемішана до отримання однорідності і гомогенності. Такою свіжо приготованою сумішшю обприскують насіння. Загальна норма складає 100-200 гр препарату на 100 кг насіння (1-2 кг препарату на 1 тонну насіння). Використовують як для інокуляції насіння озимої так і ярової пшениці, інших зернових та технічних культур, насіння овочів і інших культур. Не можна мішати з препаратами, які містять фунгіциди та антибактеріальні компоненти, також мідь. Можна мішати з інсектицидами (які не мають антибактеріальної та анти грибкової дії) перед обробкою.
На препарат і його розчин не мають потрапляти прямі сонячні промені. При приготуванні розчину закривати ємність і не допускати потрапляння прямих сонячних променів.